20.02.2020 r. w kawiarni artystycznej BOK odbyło się tradycyjne już Podsumowanie sezonu turystycznego. Podczas tego wydarzenia Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński wręczył Perły i Perełki Turystyczne Barlinka 2019.

Już dwunasty raz przyznano najważniejsze z nagród w Barlinku w dziedzinie turystyki. Gala wręczenia Pereł, Perełek oraz Wyróżnień Turystycznych za rok 2017, miała miejsce w czwartek 15 lutego 2018 r. W tym roku uroczystość odbyła się w przyjaznym wnętrzu restauracji „Strzelecka 18”, a poprowadziła ją Katarzyna Mielcarek z CIT Barlinek w towarzystwie Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego. Specjalnymi gośćmi były Królowa Puszczy Barlineckiej Weronika Motyka oraz Boginka Moriana Aleksandra Motyka.
18 lutego Pub „Na Murze” w ciekawym, klubowym klimacie gościł laureatów Turystycznych Pereł i Perełek oraz wyróżnień za 2015r. Jest to najważniejsza nagroda lokalnej branży turystycznej, przyznawana tym osobom i instytucjom, które przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności oferty  turystycznej Barlinka i okolic.