TEATR

Teatr Poezji "Wiatrak" - twórczy aktywny 25-latek Do tej pory ok. 70 premier w tym spektakle poetyckie, kabaretowe, widowiska i happeningi. Występy w Niemczech i Szwecji. Aktualnie grupa liczy ok. 40 osób i co najmniej drugie tyle aktywnych przyjaciół. WIATRAK jest gospodarzem Barlineckiego Lata Teatralnego - w 2006 r odbywa się jego XIV edycja.

Jest to jedna z największych imprez teatralnych w regionie. Ma charakter międzynarodowy, a to za sprawą Artystycznego Obozu Wolontariackiego, który funkcjonuje przy BLT od 7 lat. Przez 6 sierpniowych dni w mieście szaleją artyści wszelakiego autoramentu. Amatorskie zespoły teatralne z całej Polski prezentują swoje spektakle i uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach artystycznych. Byli już u nas i uczyli młodzież między innymi: Jan MachulskiJan PeszekMikołaj GrabowskiWojciech MalajkatIreneusz Krosny.

Główna dewiza WIATRAKÓW: "Jesteśmy nastawieni na proces twórczy, a nie na finalny fajerwerk" Opiekunem grupy od początku jest Elżbieta Chudzik, od kilku lat z asystentką Martą Zmarzlik.