Centrum Nordic Walking w Barlinku to pierwszy w kraju pełny pakiet oferty dla zainteresowanych Nordic Walking i aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Na Centrum składa się: 54 km oznakowanych tras o 3 różnych poziomach trudności - razem 7 tras: 6 tras w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym i 1 trasa na terenach łąkowo-leśnych w Łubiance.

Baza wypadowa to:

1. Ośrodek Wypoczynkowy "Janowo" 
www.janowo.com.pl 74-320 Barlinek, ul. Polana Lecha
tel. 0 95 746 24 13

Baza wypadowa na 6 tras. Kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny położony na półwyspie Jeziora Barlineckiego. Ośrodek posiada domki campingowe, całoroczny obiekt noclegowy, chatę biesiadną, plaże z kąpieliskiem, statek wycieczkowy, korty tenisowe, caravaning, gastronomię, wypożyczalnię sprzętu wodnego, rekreacyjnego, w tym ok. 50 kijków do Nordic Walking oraz parkingi i ogólnie dostępne sanitariaty. Jednostka dysponuje 2 instruktorami Nordic Walking.

2. Hotel Alma & Spa 
www.hotelalma.pl 74-320 Barlinek, ul. Strzelecka 6a
tel. 0 95 746 35 53

Hotel trzygwiazdkowy z szeroką ofertą Spa oraz ofertą szkoleniowo - konferencyjną. Hotel posiada w ofercie wypoczynek z Nordic Walking, indywidualne szkolenia Nordic Walking jako forma rekreacji na imprezach integracyjnych. Jednostka posiada również instruktorów Nordic Walking, którzy podstawowe szkolenia i treningi prowadzą na terenie zielonym obiektu, następnie korzystają z tras wyznaczonych w ramach Centrum. Hotel posiada wypożyczalnię kijków- ok. 20 sztuk. Jednostka prowadzi szkolenia na instruktorów Nordic Walking.

3. Szkółka Nordic Walking Agroturystyka "Bogdanowo"
Łubianka www.bogdanowo.pl 74-305 Karsko, Łubianka 3a 
tel. 0 95 746 54 91, 0 510 051 902

Posiada bazę noclegową, gastronomiczną, stawy rybne, plac biesiadny, rozległy teren łąkowo-leśny. W 2007 roku zajęła II miejsce w Konkursie na najlepszą jednostkę agroturystyczną w województwie zachodniopomorskim. Właścicielka posiada uprawnienia Narodowego Trenera Nordic Walking, które pozwalają na szkolenie instruktorów. Ośrodek posiada kilkanaście kompletów kijków Nordic Walking, prowadzi sprzedaż kijków,  szkolenia dla grup oraz indywidualne. „Bogdanowi” to baza wypadowa na oznaczoną trasę nr 7 Centrum  Nordic Walking. Trasa ma  6,5 km, prowadzi po malowniczych wiejskich łąkach pełnych ziół i różnorodnych trasach.

4. Pensjonat "Pod Zegarem"
www.pensjonat.chronos-poland.com 74-320 Barlinek, ul. Źródlana 1 Moczkowo 
tel. 0 95 746 52 28

Atrakcyjny obiekt noclegowy na trasie, pięknie położny na wysokiej skarpie nad Jeziorem Barlineckim. Punkt widokowy na Jezioro i malownicze wyspy. Świetne miejsce dla ceniących ciszę i kontakt z przyrodą. Dobre miejsce wypadowe na trasy Nordic Walking.

5. Centrum Informacji Turystycznej 
www.it.barlinek.pl

Organizator cyklicznych imprez rekreacyjnych z Nordic Walking: rajdów, szkoleń, organizator treningów na życzenie grup zorganizowanych i indywidualnych potrzeb turystów, prowadzi cotygodniowe spacerki środowe z Nordic Walking, posiada ok. 120 kijków Nordic Walking. Kijki wypożyczane są bezpłatnie przez 7 miesięcy od otwarcia Centrum – promocja w celu popularyzowania nowej rekreacji i reklamy tras jednostka tworzy materiały promocyjne o Nordic Walking w Barlinku, koordynuje działania Centrum Nordic Walking (szczególnie w ramach marketingu oraz bezpośredniej oferty dla turysty.

Centrum Nordic Walking Barlinek było tworzone z Polską Federacją Nordic Walking, która jest przedstawicielem INWA Międzynarodowej Organizacji Nordic Walking organizacja skupia 22 kraje. PFNW jest wyznacznikiem bardzo dobrej jakości tras i przystosowania ich do możliwości turystów w różnym wieku. Ze względu na wspólnie tworzoną pierwszą tego rodzaju w Polsce jednostkę Polska Federacja Nordic Walking wspiera wszelkie działania Barlinka dotyczące tej rekreacji. PFNW zadeklarowało współorganizację z Barlinkiem corocznych imprez "Wielka Siódemka Barlinecka". Jednocześnie Federacja zaprosiła Barlinek Europejską Stolicę Nordic Walking do współtworzenia programu rozwoju i wdrażania Nordic Walking w Polsce. Przedstawiła również propozycję opracowania i wdrożenia programu certyfikowania tras Nordic Walking w Polsce przez pełnomocnika Polskiej Federacji Nordic Walking w Barlinku.