Uroczo położone miasto w południowej części województwa zachodniopomorskiego, na skraju rozległej Puszczy Barlineckiej, w otoczeniu licznych jezior, lasów i wyniosłości terenowych. Położenie Barlinka stwarza dobre warunki dla rozwoju indywidualnej i zorganizowanej turystyki pieszej i samochodowej. Największym i najpiękniejszym zbiornikiem wodnym jest jezioro Barlineckie o pow. 272 ha. O atrakcyjności jeziora i jego otoczenia decyduje urozmaicona linia brzegowa, 4 wyspy oraz liczne zatoki i półwyspy, a także kontrastujące z płaskim lustrem wody strome zbocza wzgórz miejscami otaczające jezioro. 

 

Noclegi
Barlinek jest magicznym miasteczkiem otwartym dla wszystkich gości. Czeka na Państwa prawie 1000 miejsc noclegowych.
Adresy i telefony
Katalog najważniejszych instytucji w Gminie Barlinek.
BARLINEK nosił niegdyś ze względu na swoją popularność przydomek „Perły Nowej Marchii”.
Wydarzenia i imprezy które odbędą się w najbliższym czasie w Barlinku. Zapraszamy na Barlineckie Świętojanki i Koronację Królowej Puszczy.
Gastronomia
W Barlinku zaskoczy Państwa nie tylko piękno jezior i otaczającej przyrody, ale również różnorodna oferta gastronomiczna bogata w smaki Regionu.
Położenie Barlinka sprzyja rozwojowi indywidualnej i zorganizowanej turystyki pieszej i samochodowej. To wyjątkowe miejsce.