W restauracji „Stara Galeria” – 21.02.2013 odbyło się podsumowanie turystyki roku 2012. W klimacie przedwojennego Barlinka przywitała gości pięknie przebrana panna Izabela i pan Ryszard Bernacki, który grał na harmonii.
Na spotkanie przybyli przedstawiciele branży turystycznej naszej gminy oraz zaproszeni goście; Zdzisław Pawlicki Dyrektor Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, który pozytywnie ocenił rozwój turystyki barlineckiej w ostatnich latach oraz pogratulował zdobycia przez CIT Barlinek tytułu Najbardziej Świątecznego Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w 2012r w konkursie, który organizowała Polska Organizacja Turystyczna. 

Na spotkanie przybył również Arkadiusz Mazepa Starosta Powiatu Myśliborskiego. Spotkanie otworzył Zygmunt Siarkiewicz Burmistrz Barlinka razem z Królową Puszczy Barlineckiej 2012 Martyną Wróblewską. 

Z okazji 735lecia Barlinka Katarzyna Mielcarek zaprezentowała zebranym wspomnienie o Barlinku - słynnym kurorcie zwanym Perłą Nowej Marchii. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali nowe foldery „ Aktywny wypoczynek w Barlinku i Prenzlau”, które zostały sfinansowane z funduszy Unii Europejskiej.  Po prezentacji i krótkim podsumowaniu minionego sezonu przystąpiono do wręczenia wyróżnień. 


Perły Turystyczne Barlinka za sezon 2012


1.    F.U.H „ALFA" Mirosław Żurański - Tarzan Park za otwarcie Parku Linowego w Barlinku. 
2.    Klub Żeglarski „Sztorm” za działania wpływające na rozwój turystyki wodnej w Barlinku.
3.    Romana Kaszczyc za wielki wkład w Rozwój Turystyki Barlinka. 
Opis miejsc z legendami w regionie, Błękitna Trasa Legend, Baśń o Królowej Puszczy, twórczość opisująca region).Perełki:

Promocja 

1.    Jerzy Bitel Firma BIMEX za zainstalowanie infokiosku z informacją o ofertach turystycznych regionu.
2.    Andrzej Mrowiński za wydanie opracowania „ Emanuel Lasker – Król Szachów.Historia opowiedziana znaczkami i fotografiami ”.
3.    Feeling Barlinek Dance Group za promocję Barlinka poprzez koncerty w Polsce i za granicą.
4.    Fabryka Tańca Barlinek za promocję Barlinka poprzez koncerty w Polsce I za granicą. 
5.    Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na ul. Szosowej w Barlinku za Film o Barlinku powstały w ramach konkursu Moje miejsce na ziemi – skarby regionu, który zajął I miejsce– uczniowie. Podziękowanie: Jakub Adamiec za pomysł i realizację filmu jw.
6.    Halina Olkiewicz – Fijałkowska „Restauracja Stara Galeria” za promocje poprzez ofertę potraw inspirowanych regionem.  
7.    Marek Piechocki  - Hotel Alma&Spa za promocje na targach turystycznych. ( 12 prezentacji w Niemczech i Danii)
8.    Marek Kibała - Wójt Przelewic za stworzenie tras Nordic Walking pod Patronatem Europejskiej Stolicy Nordic Walking.Produkty i usługi 

1.  Marta Ziębowicz RAB – BAR „Piwnica u zielonego” - jednostka gastronomiczna z ofertą potraw z ryb i polskich potraw góralskich.
2. Alternatywa Cafe – za otwarcie klubokawiarni z ofertą koncertów i programów rozrywkowych. 
3. Pod Bocianim Gniazdem - Anna i Manfred Ihde – za atrakcyjną agroturystyczną ofertę noclegową dla gości zagranicznych. 
4. Roman Bunda - Barlineckie Towarzystwo Tenisowe za organizację turniejów tenisowych oraz ofertę aktywnej turystyki w Barlinku.
5. Gracja Maciejczak i Krzysztof Chwiesiuk – Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Sosnami” – za współorganizację ogólnopolskiej imprezy rozrywkowej w Barlinku: „ Euforia Dźwięku” 
6. Izabela Nowakowska - za usługi pilota i przewodnika w języku Duńskim. 
7. Ks. Dziekan Kan. Bronisław Lose Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku za stworzenie nowych miejsc kultu Św..Nepomucena i Św. Huberta oraz promocję rekreacji Nordic Walking.Wdrażanie marki Barlinka Europejska Stolica Nordic Walking

1. Hotel Barlinek za duńsko- polskie spotkanie na szlaku Nordic Walking.
2. Elżbieta Trautman Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku– za organizacje największego w 2012 r. wielopokoleniowego rajdu Nordic Walking: „Barlineckie walory i leśne stwory”. 

Podziękowanie dla Małgorzaty Kozar za realizację największego w 2012 r. wielopokoleniowego rajdu Nordic Walking w Barlinku: „Barlineckie walory i leśne stwory”


Podziękowanie za osiągnięcia w reprezentacji Barlinka Europejskiej Stolicy Nordic Walking w zawodach 2012
Teresa Zielińska-Dystans 10 km, 2 miejsce Puchar Polskiej Federacji Nordic Walking 2012 oraz Mistrz Polski – mistrzostwa w Polanicy 2012
Dariusz Zieliński- Dystans 10 km, 2 miejsce – Puchar Polskiej Federacji Nordic Walking 2012 oraz Mistrz Polski – Polanica 2012 
Urszula Burakowska – dystans 5 km  I miejsce – Puchar Polskiej Federacji Nordic Walking 2012

Następnie zebrani spróbowali potraw inspirowanych Puszczą Barlinecką przygotowanych przez restaurację Pani Haliny Olkiewicz-Fijałkowskiej -Starą Galerię oraz wina wyprodukowanego w Pensjonacie „Pod Zegarem”. Losowano również regionalne drinki serwowane przez Starą Galerię: Błękit Jeziora, Szach -Mat i Królowa Puszczy. Spotkanie zakończyło się rozmowami o działaniach w bieżącym roku oraz wymianą doświadczeń wśród przybyłych przedstawicieli jednostek turystycznych.  Imprezę przygotowało i zrealizowało Centrum Informacji Turystycznej – BOK przy wsparciu Burmistrza Barlinka.