Podsumowanie sezonu turystycznego 2013 odbyło się w Europejskim Centrum Spotkań przy ulicy Leśnej 20.02.2014. Na spotkanie przybyli przedstawiciele branży turystycznej oraz lokalne jednostki pracujące na rzecz promocji marki turystycznej miasta i promocji walorów regionu. Swoją obecnością imprezę zaszczycili V-ce Prezes ZROT Marek Migdal i Dyrektor ZROT Zdzisław Pawlicki ze Szczecina oraz Janusz Winiarczyk reprezentujący Radę Powiatu Myśliborskiego.

Po krótkim przywitaniu Wszystkich przybyłych przez Katarzynę Mielcarek odbyła się prezentacja danych statystycznych. W roku 2013 ogólna liczba turystów, którzy przybyli do Barlinka wyniosła, 17077 z czego 11305 to turyści z Polski, a 5772 to turyści z zagranicy. Dane na podstawie otrzymanych informacji z większych jednostek hotelarskich w Barlinku.

Obchodzące w tym roku 10 – lecie powstania Centrum Informacji Turystycznej odwiedziło 4333 osób, z czego 3495 to turyści z Polski, 838 to turyści z zagranicy. Dla porównania w roku 2008, kiedy rozpoczęto zbierać dane statystyczne, CIT odwiedziło łącznie 2310 osób (1670 z Polski, 640 z Europy i Świata).Po podsumowaniu, ze specjalną dedykacją dla Wszystkich przybyłych, mini-koncert zagrali; klarnecistka Natalia Piotrowska i Zbigniew Bocian na pianinie.Po występie nastąpił punkt kulminacyjny imprezy – Wręczenie Turystycznych Perełek Barlinka i Wyróżnień za rok 2013. Współgospodarzem imprezy była wiceburmistrz Barlinka Amelia Pakosz, która z wielką satysfakcją rozpoczęła wręczanie nagród. Towarzyszyły Jej w tym, Królowa Puszczy Barlineckiej Roksana Krzywdziańska wraz z Boginką Jeziora o imieniu Moriana, w którą wciela się Weronika Gadecka.

Na koniec spotkania przedstawiono informację o dokonaniach CIT Barlinek na przestrzeni 2004-2014 roku. Z okazji 10-lecia CIT na ręce Katarzyny Mielcarek |Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej złożył list gratulacyjny z okazji jubileuszu. Po spotkaniu odbyły się rozmowy kuluarowe oraz degustacja wyrobów nagrodzonych Perełką 2013 z Firmy Bimex.  Spotkanie zorganizował BOK- CIT i Burmistrz Barlinka.

foto: Monika Przybylska