Już dwunasty raz przyznano najważniejsze z nagród w Barlinku w dziedzinie turystyki. Gala wręczenia Pereł, Perełek oraz Wyróżnień Turystycznych za rok 2017, miała miejsce w czwartek 15 lutego 2018 r. W tym roku uroczystość odbyła się w przyjaznym wnętrzu restauracji „Strzelecka 18”, a poprowadziła ją Katarzyna Mielcarek z CIT Barlinek w towarzystwie Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego. Specjalnymi gośćmi były Królowa Puszczy Barlineckiej Weronika Motyka oraz Boginka Moriana Aleksandra Motyka.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili również Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Marek Migdal i Prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki Wojciech Heliński. Jak co roku jest zawsze podsumowanie sezonu turystycznego w liczbach.

Według danych zebranych w zeszłym roku przez Centrum Informacji Turystycznej, CIT a co się z tym wiąże i Barlinek odwiedziło 2286 osób z czego 1590 to Polacy. Natomiast jak wynika z informacji przekazanych przez hotele i pensjonaty z oferty noclegowej przez nie przygotowanej skorzystało 13764 turystów z czego 8226 to Polacy. Ponieważ dane te dotyczą 5 największych obiektów noclegowych można założyć że realna liczba odwiedzających turystów Barlinek w 2017 roku była bliska 20 000. Spotkanie to było również sposobnością do zaakcentowania, iż obchodzony jest w tym roku okrągły jubileusz, czyli dziesiąte urodziny Barlinka jako Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Burmistrz pogratulował tego jubileuszu i Katarzynie Mielcarek Pełnomocnikowi Burmistrza Barlinka ds. wdrażania marki nordic  walking , przekazał kwiaty i podziękowania za wytrwałe i efektywne prowadzenie promocji tej inicjatywy. Przypomnę, że Burmistrz Barlinka także wielokrotnie czynnie reprezentował Europejską Stolicę Nordic Walking na zawodach w kraju. Następnie zaprezentowane zostały nagrody i wyróżnienia.

Jako gość wieczoru wystąpił w gitarowym mini koncercie Jacek Rudnicki. Prof. dr. Hab. n. med. który przyjechał specjalnie na tę uroczystość ze Szczecina aby zaprezentować utwory muzyczne do których sam napisał teksty. Jest także autorem rysunków satyrycznych i edukacyjnych, tekstów poetyckich i piosenek. Zaprezentował także tomik poezji.

Po zakończeniu oficjalnej części gali przyszedł czas na mniej oficjalne rozmowy. Dla gości tego wydarzenia gospodarze przygotowali słodką niespodziankę. Odbyła się wówczas premiera kulinarna słodkiej specjalności restauracji tort – plaster miodu i słodkie ciasteczka wykonane na bazie regionalnego produktu Miodów z Puszczy Barlineckiej. Słodkie regionalne pyszności będą dostępne na stałe w restauracji.   

Uroczystość wręczenia Pereł, Perełek oraz Wyróżnień Turystycznych przygotowało BOK – Centrum Informacji Turystycznej Katarzyna Mielcarek i Olga Napierała przy współpracy Restauracji Strzelecka 18. Akustycznie spotkanie realizował Mateusz Zych.

Perły i Perełki i Wyróżnienia Turystyczne za 2017 rok.
Impreza 15 lutego 2018. Miejsce: Restauracja  „Strzelecka 18”, godz. 18.00

Perły Turystyczne 2017


1. Restauracja Strzelecka 18 - nowy obiekt gastronomiczny o dobrym standardzie i ciekawej ofercie kulinarnej.
2. Pani Ewa Halina Dzierbunowicz i Pan Stanisław Rewers za opracowanie i   publikacje dotyczące historii Barlinka: Historia Zakładu z Doliny Płoni „Pionierzy” 2016r.,  Historia Zakładu z Doliny Płoni w Barlinku 2014r.
3. Barlinecko-Gorzowski Park  Krajobrazowy - za 25 lat działania i tworzenie  najciekawszej atrakcji  edukacyjno - przyrodniczej gminy Barlinek.  
4. Ogród Dendrologiczny w Przelewicach - za wieloletnią współpracę w dziedzinie turystyki przyrodniczej i wzajemną promocję naszych miejscowości (najbardziej odwiedzana atrakcja przez turystów przebywających w Barlinku).
5. The North Event  Krzysztof Walczak - za wieloletnią współorganizację i promocję  Mistrzostw Polski NW i Mistrzostw Europy w 2017r.

Perełki Turystyczne 2017


1.    Bar Pod Papugami - za otwarcie nowej jednostki gastronomicznej z ofertą koncertów, turniejów sportowych i zabaw tanecznych.
2.    Iwona Bogusław Feel Good Cafe - za otwarcie nowej kawiarni z ofertą potraw dietetycznych i fit. Oferta kulinarna wpisuje się w zasady promowania zdrowego stylu życia w Europejskiej Stolicy Nordic Walking.
3.    Niezależny Portal Internetowy Barlinek24.pl - za 10 lat działania prasowego i promowanie Barlinka w publikacjach internetowych.
4.    Ochotnicza Straż  Pożarna w Barlinku - za promocję Barlinka w programie o zabytkowym samochodzie strażackim w telewizji ogólnopolskiej oraz ekspozycję historycznego sprzętu gaśniczego.
5.    VAG Addiction Barlinek - za zorganizowanie kolejnego ponadregionalnego zjazdu pasjonatów motoryzacji w formie festynu rodzinnego. Podczas imprezy można było zobaczyć 250 samochodów i wiele atrakcji festynowych.   
6.    Stowarzyszenie Lider Pojezierza - za organizację imprezy Jarmark Wielkanocny z kiermaszami rękodzieła, produktów regionalnych i polskimi tradycjami wielkanocnymi oraz imprezy „Sąsiadki z za miedzy” (spotkanie  przedstawicieli 13 gmin, które organizowane jest od 7 lat w Barlinku).
7.    Letnie Wieczory Filmowe BOK - za zorganizowanie bardzo popularnych wieczorów filmowych z atrakcjami. Oferta jest bezpłatna kierowana do mieszkańców miasta i turystów.

image061.jpg image065.jpg image067.jpg

image072.jpg image076.jpg image089.jpg

image098.jpg image108.jpg image111.jpg

image116.jpg image123.jpg image134.jpg

image154.jpg image159.jpg image173.jpg

image181.jpg image191.jpg image198.jpg

image204.jpg image209.jpg image224.jpg

image228.jpg image230.jpg image258.jpg

image262.jpg image266.jpg image280.jpg

image282.jpg image289.jpg image291.jpg

image296.jpg image301.jpg image303.jpg

image310.jpg image315.jpg image336.jpg

image346.jpg image358.jpg image371.jpg

image379.jpg