W ostatni czerwcowy weekend  29-30. 06.2019  w Europejskim Centrum Spotkań, odbyło się spotkanie pasjonatów fotografii . W wydarzeniu tym wzięło udział dwudziestu pięciu fotografików nie tylko z Barlinka. Byli to: Renata Stankiewicz, Agnieszka Ampuła, Paweł Ampuła, Bronisław Pilich, Maria Gonta, Bogdan Gonta z Gorzowa Wielkopolskiego, Agnieszka Tokarska, Marek Szukało ze Szczecina, Danuta Olszewska, Radosław Szajda, Jerzy Wawrzyniak, Agnieszka Andrzejewska, Grzegorz Przybylski, Mirosław Sulikowski, Krzysztof Strzelecki, Zofia Gaładyk Tomasz Gaładyk, Mateusz Zych, Andrzej Ligenza i Katarzyna Mielcarek z Barlinka. Piękną oprawa artystyczną otwarcia był występ tancerek z Pracowni Tańca Etnicznego pod kierunkiem Justyny Kozłowskiej z Pałacu Młodzieży ze Szczecina. Grupa prezentowała tańce Hawajskie.


O godzinie 11:00 Katarzyna Mielcarek z CIT przywitała zebranych i wraz z V-ce Burmistrzem Barlinka Krzysztofem Paszkiem i zaprosiła  do fotografowania w Barlinku i okolicy.  Zgodnie z zasadami Photo – Day, każdy z uczestników wylosował temat, którym miał się inspirować przy wybieraniu kadrów. Tematy to: blisko i daleko, emocje dnia, blaski i cienie,  dwa kierunki, cisza przyrody, wygrywa detal.  Następnie uzbrojeni w aparaty fotograficzne, pasjonaci „ruszyli w miasto” by odkrywać jego tajemnice i utrwalać na tematycznych kadrach.

 
Przez czas  poszukiwania  tematów w ECS była otwarta dla fotografików  kawiarenka, gdzie można było odpocząć.

 
Około godziny 17:00 cała grupa odwiedziła Warsztaty kulinarne w Muzeum Woldenbergu i Wsi Dziedzice . Motywem kulinarnym był biały ser.  Po zwiedzaniu ekspozycji wszyscy zasiedli do „ wiejskiej serowej biesiady” – było pysznie. W tej miłej atmosferze złożyliśmy Parze gorzowskich globtroterów i fotografików  Marii i Bogdanowi Gontom życzenia z okazji  ich jubileuszu 40 wspólnych lat życia.

Celem imprezy było propagowanie fotografii jako dziedziny sztuki oraz atrakcji miasta Barlinka i okolic. Prace fotografików, będzie można podziwiać na stronach internetowych Barlinka, a także na wystawie zorganizowanej w  zimowych miesiącach  w BOK Barlinek.

Wieczorem ostatnim punktem  było  spotkanie pod hasłem „Impresje zachodu słońca na zabytkowym kąpielisku” .Przy poczęstunku  podsumowano pierwszy fotograficzny dzień . Część uczestników szukała jeszcze kadrów w Barlinku  w niedzielę . Zwiedzano „ Szlak Przygody na Jeziorze Barlineckim” i kolejne fragmenty miasta i okolicy.

Bardzo dziękujemy za wsparcie  realizacji imprezy PGK Barlinek, administratorom Plaży Miejskiej i Stowarzyszeniu Przyjaciół Dziedzic. Imprezę zorganizował BOK – CIT

 
Dziękuję uczestnikom imprezy za fotografie J